Sprzęgła KBK

Sprzęgła mieszkowe, sprzęgła kłowe, sprzęgła bezpieczeństwa, sprzęgła przeciążeniowe, sprzęgła dystansowe, sprzęgła nierdzewne. Pierścienie zaciskowe, tuleje rozprężne. Sprzęgła firmy KBK Antriebstechnik.

Sprzęgła mieszkowe

Sprzęgła z mieszkiem metalowym do wszystkich zastosowań wymagających pozycjonowania o dużej dynamice – zastosowanie w serwonapędach. Charakteryzują się całkowicie bezluzowym działaniem i dużą wytrzymałością na skręcanie. 

Sprzęgła kłowe

 Bezluzowe sprzęgła elastomerowe firmy KBK z różnymi rodzajami piast.  Sprzęgła kłowe to solidne rozwiązanie do zastosowań pozycjonujących, w których duże momenty obrotowe muszą być przenoszone w niewielkiej przestrzeni montażowej.

Sprzęgła przeciążeniowe

Przeciążeniowe sprzęgła bezpieczeństwa oparte są na zasadzie zaczepu kulowego i są całkowicie wolne od luzu ze względu na specyficzne ustawienie kul KBB jako korpusów blokujących.

Przeciążeniowe sprzęgła kłowe

Przeciążeniowe sprzęgła bezpieczeństwa oparte są na zasadzie zaczepu kulowego i są całkowicie wolne od luzu ze względu na specyficzne ustawienie kul KBB jako korpusów blokujących.

Przeciążeniowe sprzęgła mieszkowe

Przeciążeniowe sprzęgła mieszkowe oparte są na zasadzie zaczepu kulowego i są całkowicie wolne od luzu ze względu na specyficzne ustawienie kul KBB jako korpusów blokujących.

Sprzęgła dystansowe

Bezluzowe sprzęgła kłowe i mieszkowe połączone wałem mechanicznym do liniowej synchronizacji dwóch osi napędowych.

Sprzęgła magnetyczne

Do wyboru: sprzęgła z magnesem trwałym, które „szarpią” w przypadku przeciążenia, lub sprzęgła z histerezą, które ślizgają się jak sprzęgło poślizgowe.

Pierścienie rozprężno-zaciskowe

Pierścienie zaciskowe, pierścienie rozprężne, tuleje zaciskowe, elementy mocujące niemieckiej firmy KBK Antriebstechnik

Sprzęgła Kardana

Nasze złącza Cardana oparte są na przegubie Cardana. Precyzyjna koordynacja sworzni i tulei zmniejsza luz sprzęgła do minimum, a tym samym umożliwia zastosowanie pozycjonowania