Sprzęgła przeciążeniowe

Nasze sprzęgła zabezpieczające/przeciążeniowe działają na zasadzie blokady kulki i są całkowicie bezluzowe dzięki specyficznemu dla KBK rozmieszczeniu kulek jako elementu blokującego. Każde sprzęgło bezpieczeństwa jest regulowane i testowane na wymagany przez klienta moment zwalniający. Po pierwszej operacji moment zwalniający może być regulowany w sposób ciągły przez klienta. Sprzęgła bezpieczeństwa KBK są dostępne w czterech różnych trybach działania i licznych wersjach do napędów bezpośrednich i pośrednich. Oprócz naszego szerokiego standardowego asortymentu oferujemy również repliki już istniejących złączy zabezpieczających (np. znak towarowy GERWAH).

Sprzęgła przeciążeniowe łożyskowane LK/LLK

Sprzęgła przeciążeniowe łożyskowane LK/LLK

Bezluzowe sprzęgła bezpieczeństwa z piastą zaciskową, z łożyskami wałeczkowymi. Zakres średnic wałów: 3-56mm. Zakres momentów obrotowych: 0,2-500-1400 Nm. Opcjonalnie niklowane chemicznie, nierdzewne. Do połączenia wałów gładkiego z klinem.

czytaj dalej
Łożyskowane sprzęgła przeciążeniowe LA/LLA

Łożyskowane sprzęgła przeciążeniowe LA/LLA

Przeciążeniowe sprzęgła bezpieczeństwa z łożyskami kulkowymi z wpustem pod wał z klinem. Bezluzowe sprzęgło bezpieczeństwa. Prosty montaż z połączeniem na wpust pasowany. Do mocowania zębatek, kół pasowych klinowych itp. Zakres momentu obrotowego: 3-1400 Nm. Wersja „LL” z dwoma łożyskami do montażu szerokich piast i przy dużych siłach promieniowych.

czytaj dalej
Łożyskowane sprzęgła przeciążeniowe CK

Łożyskowane sprzęgła przeciążeniowe CK

Bezluzowe sprzęgła bezpieczeństwa, przeciążeniowe z piastami zaciskowymi, z łożyskami ślizgowymi. Zakres średnic wałów 3-50mm. Zakres momentów obrotowych 0,2-500Nm. Opcjonalnie niklowane chemicznie, nierdzewne.

czytaj dalej