Falowniki wektorowe INVEOR MP w klasie ochrony IP65

INVEOR MP to montowane na silniku wektorowe przetwornice częstotliwości w zakresie mocy 0,37 – 22kW. Przekonuje swoją innowacyjną techniką sterowania i obsługuje wszystkie warianty silników (reluktancyjny, silniki synchroniczne i asynchroniczne) aż do klasy sprawności IE5. Rozbudowane opcje konfiguracji, takie jak wyłącznik główny, zintegrowany rezystor hamowania, magistrala komunikacyjna: canopen, profibus, ethercat, profinet, modbus, sercos oraz Bluetooth i bezpieczeństwo, pozwalają na indywidualną konfigurację.

FALOWNIKI WEKTOROWE INVEOR MP FIRMY KOSTAL

 • klasa ochrony IP65: ochrona przed dostępem do części niebezpiecznych drutem, ochrona pyłoszczelna, ochrona przed strugą wody (12,5 l/min) laną na obudowę z dowolnej strony
 • zintegrowane oprogramowanie z plc
 • fabrycznie zintegrowane dławiki kablowe
 • konstrukcja bez wentylatora do 11 kW
 • poziom pokrycia i przestrzeń wewnętrzna np. do montażu dodatkowych przełączników
 • podłączenie do sieci za pomocą (Harting/Quickon)
 • wytrzymała i odporna na wibracje konstrukcja obudowy
 • STO safety – bezpieczeństwo funkcjonalne
 • wbudowany rezystor hamowania
 • wbudowany potencjometr
 • interfejs serwisowy RS485 we wtyczce M12
 • zintegrowana klawiatura foliowa
 • wyłącznik główny
 • podręczny programator mmi
 • opcjonalnie osłona programatora mmi
 • opcjonalnie dotykowy terminal HMI
 • opcjonalne sterowanie hamulcem silnika
 • bezpłatne oprogramowanie INVEOR PC oraz Kostal Inverter app
 • koncepcja adaptera silnika kompatybilna z wszystkimi dostępnymi silnikami asynchronicznymi i synchronicznymi IE1, IE2, IE3, IE4, IE5

Falownik wektorowy INVEOR z komunikacją:

 • CAN-open
 • ProfiBUS
 • EtherCAT
 • ProfiNET
 • Modbus RTU
 • Sercos
 • Bluetooth

INVEOR MP to montowana na silniku klasa wydajności (MP) rodziny INVEOR. Przekonuje swoją innowacyjną techniką sterowania i obsługuje wszystkie warianty silników (reluktancyjny, silniki synchroniczne i asynchroniczne) aż do klasy sprawności IE5. Rozbudowane opcje konfiguracji, takie jak wyłącznik główny, zintegrowany rezystor hamowania, magistrala komunikacyjna, Bluetooth i bezpieczeństwo, pozwalają na indywidualną kompozycję.

1. INVEOR MP

Obecnie dostępne są dwa rozmiary obejmujące zakres mocy od 0,55 do 22 kW. INVEOR MP obejmuje wszystkie istotne cechy falownika INVEOR M, a także oferuje następujące kryteria, które czynią go jeszcze bardziej elastycznym.

 

200% przeciążenia

W przypadku procesów z wysokim początkowym momentem obrotowym i dynamicznymi rampami dostępne jest przeciążenie 200% przez 3 sekundy i 150% przez 60 sekund.

Bezpieczeństwo funkcjonalne

INVEOR MP posiada funkcję bezpieczeństwa (STO), którą można skonfigurować, wybierając odpowiednią zintegrowaną kartę aplikacyjną.

Praca wielopompowa

INVEOR MP umożliwia połączenie w sieć kilku pomp i sterowanie nimi jako nadrzędna i podrzędna.

W trybie pracy wielopompowej pompy są włączane i wyłączane zgodnie z wymaganiami. Równomierny rozkład obciążenia przy maksymalnie sześciu pompach uwzględnia godziny pracy poszczególnych pomp. Zapewnia to wysoki poziom niezawodności, a tym samym dostępność nawet w przypadku awarii lub awarii jednej lub większej liczby pomp. Funkcja jest w pełni zintegrowana z przetwornicą częstotliwości i nie wymaga żadnych zewnętrznych komponentów (takich jak dotykowy terminal sterujący).

2. Komunikacja

Dzięki CANopen, EtherCAT, Modbus, Profibus, Profinet i Sercos, INVEOR MP oferuje kompatybilność z prawie wszystkimi popularnymi środowiskami sterowania. Klient może wybrać odpowiedni dla siebie system magistrali i w ten sposób idealnie zintegrować falownik INVEOR MP ze środowiskiem sterowania jego aplikacji. Oprócz komunikacji przez magistralę polową, falownikiem INVEOR MP można również sterować przez Bluetooth.

Kompleksowe interfejsy komunikacyjne

INVEOR MP oferuje różnorodne opcje komunikacji, dzięki czemu można go łatwo zintegrować z istniejącymi procesami automatyzacji bez konieczności odchodzenia od systemu magistrali polowej używanego do tej pory w aplikacji. Opcjonalnie można wybrać systemy fieldbus:

Interfejs Bluetooth

INVEOR MP oferuje interfejs Bluetooth, który można zintegrować jako rozwiązanie zainstalowane na stałe lub jako wariant z wtyczką M12.

3. Obsługa i obserwacja

INVEOR MP jest wyposażony w klawiaturę membranową, zewnętrzną i zintegrowaną ręczną jednostkę sterującą MMI, obsługę za pomocą zewnętrznego terminala dotykowego i oprogramowania komputerowego. Zostały one szczegółowo opisane w INVEOR M. Ponadto INVEOR MP oferuje dalsze możliwości.

Wyłącznik główny (opcja)

Zintegrowany wyłącznik główny umożliwia zasilanie całkowicie odłączone napięcie.

KOSTAL INVERTERapp

KOSTAL INVERTERapp oferuje szczególnie wygodny sposób uruchamiania i kontroli aplikacji. Po prostu możliwe jest również klonowanie urządzeń poprzez zwykłe kopiowanie zestawów parametrów.

4. Adaptacja silnika

Innowacyjna koncepcja adaptacji falownika INVEOR MP jest identyczna z koncepcją falownika INVEOR M i obejmuje szeroką gamę płyt adapterów standardowych i specyficznych dla silników. INVEOR MP można dostosować do prawie każdego silnika na rynku. Dostępne są również płyty adaptacyjne do montażu naściennego.

Płyta adaptera silnika

Aby mechanicznie zamontować sterownik napędu na silniku, zamiast skrzynki zaciskowej stosuje się płytkę adaptera INVEOR (ADP). Następnie falownik INVEOR można podłączyć bezpośrednio do tego (plug-and-play). Dzięki dużej liczbie dostępnych płyt adaptera można dopasować praktycznie każdy silnik. Odpowiednie płyty adaptacyjne znajdziesz w obszarze akcesoriów.

5. Proces kontroli

INVEOR MP imponuje innowacyjną technologią sterowania i obsługuje wszystkie warianty silników ( reluktancyjne, synchroniczne i asynchroniczne) aż do klasy sprawności IE5 i przy maksymalnej sprawności energetycznej sterownika napędu. Posiada wszystkie właściwości sterujące falownika INVEOR M, a także oferuje następujące funkcje.

Wszystkie typy silników

INVEOR obsługuje wszystkie technologie silników, od silników asynchronicznych i różnych silników synchronicznych z magnesami trwałymi po synchroniczne silniki reluktancyjne.

Maksymalny zakres prędkości (bez czujników/enkoderów)

Innowacyjna technologia sterowania sterownika napędu INVEOR bez sprzężenia zwrotnego enkodera obrotowego umożliwia zakres prędkości 1: 200. To oznacza, że można sterować nawet procesy wymagające bardzo dużej precyzji.

Kontrola momentu obrotowego

Kontrola momentu obrotowego i ograniczenie momentu obrotowego pozwalają na użycie w zastosowaniach, takich jak ślimaki wytłaczarek lub aplikacje do nawijania, w których występuje stały moment obrotowy

jest niezbędna. Funkcja jest dostępna w całym zakresie prędkości bez dodatkowego sprzężenia zwrotnego enkodera.

Obsługa silników synchronicznych IE5

Zaawansowana technologia sterowania zastosowana w falowniku INVEOR MP steruje najnowocześniejszymi silnikami do klasy sprawności IE5 i pozwala na ich maksymalne wykorzystanie.

Instrukcje

INVEOR MP Operating manual.pdf – Instrukcja osbługi falownika wektorowego Inveor MP firmy Kostal w j.angielskim