Falowniki wektorowe INVEOR MP

INVEOR MP to wektorowe przetwornice częstotliwości w zakresie mocy 0,55 – 30,0 kW w klasie ochrony IP65. Przekonują swoją innowacyjną techniką sterowania i obsługują wszystkie warianty silników elektrycznych (reluktancyjny, silniki synchroniczne i asynchroniczne) aż do klasy sprawności IE5. Montowane bezpośrednio na silniku lub na ścianie – nie wymagają szafy elektrycznej. Rozbudowane opcje konfiguracji, takie jak wyłącznik główny, zintegrowany rezystor hamowania, magistrala komunikacyjna: canopen, profibus, ethercat, profinet, modbus, sercos oraz Bluetooth i bezpieczeństwo, pozwalają na indywidualną konfigurację.

FALOWNIKI WEKTOROWE INVEOR MP FIRMY KOSTAL

 • Maksymalna wydajność, wysoka wydajność i inteligencja wektorowych przetwornic częstotliwości Inveor MP

Wyobraź sobie, że istnieje jeden przemiennik częstotliwości, który idealnie pasuje do wszystkich Twoich silników. Sterownik napędu tak kompleksowo i precyzyjnie wyposażony, że Twoja firma potrzebuje tylko tego jednego typu przemiennika częstotliwości. Nikt nie pyta, jak działa to urządzenie, bo każdy wie, jak je obsługiwać. Jest także tak wydajny i dokładny, że z łatwością spełnia wszystkie Twoje wymagania, w tym zgodność z wytycznymi dyrektywy w sprawie ekoprojektu. Czy chciałbyś taki przemiennik częstotliwości? Zatem już dziś odkryj INVEOR MP firmy KOSTAL.

Przemienniki częstotliwości INVEOR MP są okrętem flagowym firmy Kostal klasy Performance: 3-fazowy przemiennik częstotliwości montowany na silniku w czterech rozmiarach o mocy do 30 kW i szerokim zakresie opcji dostosowywania, dzięki czemu pasuje do każdego silnika i każdego zastosowania.

Dzięki INVEOR MP znajdziesz najwyższą wydajność sterowania w połączeniu z najlepszym możliwym sprzętem. Dzięki szczególnie inteligentnemu sterowaniu obsługuje na przykład pracę wielu pomp z funkcjonalnością master i slave oraz posiada przyszłościowe opcje komunikacji, takie jak obsługa protokołu MQTT.

Opcje dostosowywania falowników wektorowych INVEOR MP:

 • Konfigurowalna powierzchnia pokrywy: Połącz elementy sterujące INVEOR MP z własnymi. Zintegruj własne przełączniki, wskaźniki lub potencjometry.
 • Wtykowe złącza przemiennika częstotliwości: Dzięki złączom Harting można podłączyć INVEOR MP do napięcia zasilającego, po prostu go podłączając – łatwo i bez użycia narzędzi. W zestawie znajduje się również złącze wyporowe QUICKON.
 • Płytki drukowane o różnych zastosowaniach: wykorzystaj jego różnorodność i dostosuj INVEOR MP do swoich potrzeb – z dodatkowymi funkcjami bezpieczeństwa i interfejsami magistrali polowej.
 • Dodatkowe moduły opcjonalne: Całkowicie odłącz napięcie zasilania przetwornicy częstotliwości za pomocą dodatkowego wyłącznika głównego lub zintegruj moduł hamulca w celu sterowania hamulcem silnika.

Proces sterowania przemiennikiem częstotliwości INVEOR MP

W przetwornicy częstotliwości INVEOR MP zastosowano nowatorski proces wtrysku impulsu. Umożliwia to określenie położenia wirnika silników synchronicznych i synchronicznych reluktancyjnych bez delikatnych elementów, takich jak czujniki enkodera, dzięki czemu KOSTAL INVEOR MP jest wydajnym i solidnym przemiennikiem częstotliwości, dzięki któremu można znacznie rozszerzyć zakres zastosowań silników elektrycznych i zastosowań. Ukierunkowany sposób, w jaki proces wtrysku impulsowego realizuje funkcje sterujące, zmniejsza również zużycie energii – przy jednoczesnym imponujących parametrach wydajności.

Parametry użytkowe  falowników wektorowych INVEOR MP
 • Przeciążenie 200%: W razie potrzeby użyj przeciążenia 200% przez maksymalnie 3 sekundy. Lub 150% przez całe 60 sekund.
  Zakres ustawień prędkości 1:200: Precyzyjne i dokładne sterowanie silnikami trójfazowymi dzięki zoptymalizowanemu zakresowi ustawień prędkości i doskonałej jakości sterowania.
 • Zoptymalizowana kontrola momentu obrotowego: uzyskaj stały moment obrotowy we wszystkich zastosowaniach, które go potrzebują (na przykład ślimaki wytłaczarki lub zastosowania uzwojenia).
  Sterowanie wszystkimi typami silników: reguluj prędkość wszystkich silników. Obejmuje silniki synchroniczne i synchroniczne reluktancyjne o klasie sprawności IE5.
 • Pozycjonowanie bez czujników: uruchamiaj i zatrzymuj silniki elektryczne precyzyjniej niż kiedykolwiek wcześniej. Jednocześnie o zmniejszonej podatności na awarie.
 • Praca z wieloma pompami: steruj kilkoma pompami jednocześnie i unikaj kosztownych awarii.
 • Moc 0,55 kW – 30 kW: Wybierz przetwornicę częstotliwości o odpowiedniej dla siebie mocy spośród czterech podzespołów – i płać tylko za to, czego naprawdę potrzebujesz.
Dalsze funkcje wyposażenia falowników wektorowych INVEOR MP
 • Od automatycznego rozpoznawania silnika (SelfCom) i funkcji bezpieczeństwa, takich jak STO, po indywidualne możliwości adaptacji za pomocą zintegrowanego programowego sterownika PLC, INVEOR MP nie pozostawia nic do życzenia. Dzięki funkcji SelfCom silnik jest mierzony za naciśnięciem jednego przycisku i zapewnia wysoką jakość parametrów kontrolnych, eliminując potrzebę czasochłonnej kalibracji na stanowisku probierczym.
 • Funkcje takie jak ochrona przed suchobiegiem i wykrywanie blokad chronią Twoją aplikację przed defektami i zmniejszają zużycie. Dzięki funkcji STO, która po aktywacji prowadzi do natychmiastowego i bezpiecznego wyłączenia stopni wyjściowych mocy, INVEOR MP uzyskuje certyfikat Sil3 PLD. Zintegrowany miękki sterownik PLC umożliwia dostęp do wszystkich wewnętrznych zmiennych procesowych i jednocześnie umożliwia realizację funkcji specyficznych dla klienta.

Komunikacja z przemiennikiem częstotliwości INVEOR MP

Przemiennik częstotliwości KOSTAL INVEOR MP posiada największy wybór interfejsów i możliwości komunikacyjnych. Oznacza to, że możesz zintegrować go ze wszystkimi swoimi procesami i bez problemu kontynuować korzystanie z poprzedniego wewnętrznego systemu magistrali polowej.

Interfejsy przemiennika częstotliwości INVEOR MP:

 • CANopen,
 • PROFIBUS,
 • PROFINET,
 • SERCOS III,
 • EtherCAT
 • Protokół MQTT: dostosuj swoje silniki i aplikacje do Przemysłu 4.0, przesyłając dane diagnostyczne bezpośrednio do chmury i uzyskując do nich dostęp z dowolnego miejsca.
 • Bluetooth (opcjonalnie): Sterowanie przetwornicą częstotliwości INVEOR MP poprzez Bluetooth, jeśli chcesz. Do zainstalowania na stałe lub jako rozwiązanie wtykowe.

Obsługa i obserwacja przemiennika częstotliwości INVEOR MP
Sterownik napędu KOSTAL INVEOR MP można dostosować do wszystkich preferencji eksploatacyjnych. Możliwe jest nawet sterowanie mobilne za pomocą aplikacji – dla maksymalnej elastyczności.

Zdecyduj sam, z jakich funkcji obsługowych chcesz korzystać w falowników Inveor MP:
 • Potencjometr i klawiatura foliowa
 • Interfejs człowiek-maszyna (MMI) w pokrywie lub z kablem
 • Panel dotykowy montowany na ścianie
 • Aplikacja KOSTAL INVERTER
 • Oprogramowanie komputerowe KOSTAL INVERTER

Adaptacja silnika przemiennika częstotliwości INVEOR MP

Przemiennik częstotliwości KOSTAL INVEOR MP dzięki licznym płytom adapterowym nadaje się do wszystkich popularnych typów silników. Czy to za pomocą standardowej płyty adaptera z indywidualnymi otworami, z adapterem pośrednim, czy też wstępnie skonfigurowanej dokładnie według Twoich potrzeb: dzięki koncepcji adaptacji silnika KOSTAL możesz cieszyć się zaletami montowanej na silniku przetwornicy częstotliwości INVEOR MP z każdym silnikiem elektrycznym.

A jeśli nie masz wystarczająco dużo miejsca w aplikacji: dzięki płycie adaptera do montażu na ścianie INVEOR MP można również zamontować na ścianie w pobliżu aplikacji. Na krótkie dystanse i oszczędność czasu.

Odkryj swobodę, jaką daje montowany na silniku przemiennik częstotliwości. Dzięki koncepcji adaptacji silnika firmy KOSTAL.

Bądź bezpieczny
Popraw ochronę pracowników i produkcji. Dzięki funkcji bezpieczeństwa zintegrowanej z płytą aplikacyjną.

Postępuj zgodnie z wytycznymi
Spełniają wymagania Dyrektywy Ekoprojektowej. Dzięki inteligentnym sterownikom napędu INVEOR MP.

Lepsze wykorzystanie energii
Silniki sterujące do klasy sprawności IE5. Dla jeszcze lepszego wykorzystania energii w firmie.

Praca wielopompowa falowników wektorowych INVEOR:

INVEOR MP umożliwia połączenie w sieć kilku pomp i sterowanie nimi jako nadrzędna i podrzędna.

W trybie pracy wielopompowej pompy są włączane i wyłączane zgodnie z wymaganiami. Równomierny rozkład obciążenia przy maksymalnie sześciu pompach uwzględnia godziny pracy poszczególnych pomp. Zapewnia to wysoki poziom niezawodności, a tym samym dostępność nawet w przypadku awarii lub awarii jednej lub większej liczby pomp. Funkcja jest w pełni zintegrowana z przetwornicą częstotliwości i nie wymaga żadnych zewnętrznych komponentów (takich jak dotykowy terminal sterujący).

Instrukcje

Datasheet-INVEOR-MP_Kostal.pdf – Karta katalogowa falowników wektorowych Inveor MP Kostal

INVEOR MP Operating manual.pdf – Instrukcja obsługi falowników wektorowych INVEOR MP firmy Kostal w j.angielskim