Aktualności produktowe

Najmniejsza wersja serwosilnika EZ2

STOBER w modelu EZ2 uzupełnia swoje serwosilniki synchroniczne z serii EZ. Użytkownicy otrzymują kompaktowe, wydajne i jednocześnie atrakcyjne cenowo rozwiązanie, jakiego oczekują od serii EZ. Ten silnik można również idealnie połączyć z rozwiązaniem STOBER One Cable Solution (OCS), w którym tylko jeden kabel hybrydowy łączy silnik i sterownik napędu. Oszczędza to znaczną ilość miejsca na instalację.

Wraz z serią EZ firma STOBER oferuje synchroniczne silniki serwo o bardzo szerokim spektrum mocy. Są bardzo kompaktowe i oferują maksymalny moment obrotowy, wysoką dynamikę i niskie tętnienia momentu obrotowego. To są wyjątkowe cechy tej serii. Mają wytrzymałą mechanicznie konstrukcję i są wyjątkowo niezawodne w wymagających zastosowaniach w trudnych warunkach otoczenia. Oznacza to, że silniki te znajdują zastosowanie przede wszystkim w przemyśle tworzyw sztucznych, opakowań i obrabiarek, a także w automatyce i robotyce.

Oprócz zastosowania mniejszych, a przez to tańszych złączy, EZ2 został również dostosowany do całej serii pod względem okablowania. Oprócz konwencjonalnej technologii dwuprzewodowej, nowy rozmiar można również połączyć z rozwiązaniem STOBER One Cable Solution (OCS). Dzięki temu silnik może być niezawodnie połączony ze sterownikiem napędu na długości 100 metrów. Oznacza to, że do jednoczesnej transmisji energii elektrycznej i danych enkodera potrzebny jest tylko jeden kabel hybrydowy. Przesyła sygnały bez błędów do 50 metrów, bez kosztownych i nieporęcznych dławików.

Podobnie jak w przypadku wszystkich napędów z serii EZ, użytkownicy mogą wybierać z szerokiej gamy enkoderów o różnych poziomach wydajności dla EZ2. Dzięki temu mogą skonfigurować rozwiązanie dostosowane do swoich potrzeb, aby spełnić wymagania takie jak dynamika, precyzja czy zachowanie stałej prędkości.

442711_en_11_katalog-napedow-i-sterowania.pdf – katalog napędów i sterowania firmy Stober