Tripody

Tripody

Max. prędkość liniowa 3m/s. max. przypieszenie / opóźnienie 20m/s. Precyzja pozycjonowania +/-0,1mm. Średnica obrotu ramienia 800mm.

Specyfikacja techniczna

Funkcja: W oparciu o system pozycjonowania LSZ 60 opracowano system statywów, który można stosować do wielu różnych zastosowań. Elastyczność i szybkość sprawiają, że portal ten jest ważną alternatywą w budowie instalacji, czy to jako drukarka próbnikowa, czy drukarka 3D, ze względu na wysoką elastyczność istnieje wiele opcji. Klient może sam wybrać i zainstalować swoje warianty przekładni i silnika.

Specjalne cechy konstrukcyjne

W tym systemie statywów kinematyka równoległa opiera się na wzajemnym oddziaływaniu trzech osi pozycjonowania napędzanych paskiem zębatym z serii LSZ. Ramiona wideł wykonane z lekkiego, bardzo stabilnego tworzywa sztucznego z włókna węglowego lub aluminium są przymocowane bezpośrednio do prowadnic osi za pomocą połączeń. Dzięki specjalnym wymiarom i zastosowaniu tylko jednego ugięcia paska zębatego prowadnice mogą przemieszczać się prawie na całej długości kwadratowych profili aluminiowych, dzięki czemu osiągają zwiększony stopień swobody w mechanizmie pręta. Bezpośrednie przeniesienie kinematyki z sanek na ramiona widelca prowadzi do znacznego uproszczenia systemu.

Połączenie karetki prowadzącej:

Mocowanie: za pomocą rowków teowych i zestawów montażowych. Oś liniowa może być łączona z dowolnym profilem rowka teowego.
Konstrukcja paska zębatego: HTD z wkładką ze stalowej siatki, bez luzu przy zmianie kierunku obrotu
Przechowywanie sanek: Standardowo sanki są montowane na dwóch wózkach, które można ponownie wyregulować i serwisować w dowolnym położeniu. System pozycjonowania można przesmarować za pomocą dwóch smarowniczek na szkiełku.
Typy na minutę: około 180 (w zależności od odległości, dynamiki i masy)