Serwonapędy SD6 z systemem Quick DC-Link

Opcje energetycznego wykorzystania połączenia DC-link

Wszystkie serie sterowników napędów SD6 mają opcję podłączenia łącza DC. Technologia ta umożliwia wykorzystanie energii wytworzonej generacyjnie z serwonapędu jako energii silnika przez inny serwonapęd. Energia generacyjna powstaje, gdy obciążenie napędza silnik, a tym samym energia jest zwracana do sterownika napędowego. Jeśli stany pracy silnika i generatora zmieniają się często lub regularnie, powstająca nadmierna energia może być przekazywana do jednego lub więcej sterowniki napędów. Odbywa się to poprzez połączenie obwodu pośredniego.

Quick DC-Link

Element konstrukcyjny DL6 Quick DC-Link został opracowany w celu zapewnienia niezawodnego i wydajnego połączenia szynowego z obwodem pośrednim DC. Kontakt pomiędzy sterownikami napędu SD6 odbywa się poprzez standardowe szyny zbiorcze (np. 5 mm x 12 mm). Montaż na szynie jest zaprojektowany bez użycia narzędzi za pomocą zacisków szybkiego mocowania.

Niezawodny i bezpieczny dzięki kontroli ruchu

Typowe zastosowania można znaleźć w obszarach technologii nawijania, podajników regałowych, technologii przenośników i przenoszenia lub w systemach z osiami obciążonymi grawitacyjnie. Ponadto, wskazaniem sensownego użycia połączenia obwodu pośredniego jest zastosowanie kilku przemienników z rezystorami hamowania w aplikacji. Aby optymalnie wykorzystać energię generacyjną, konieczne jest dopasowanie i sterowanie sekwencjami napędu i profilami ruchu.