Precyzyjne przekładnie planetarne PH firmy Stober w rozmiarze XL

Wraz z czwartą generacją przekładni serii PH firma STOBER prezentuje niezwykle precyzyjne serwoprzekładnie planetarne, które są największe na rynku w tej klasie wydajności/sprawności. W parze z ich wysoką precyzją idzie wsparcie dla energooszczęgności. Stober oferuje je również jako komplet z serwosilnikiem.

precyzyjne przekładnie planetarne PHV

Seria PH to najwyższa klasa przekładni. STOBER Antriebstechnik jest ich producentem od prawie 40 lat. Mimo kompaktowej konstrukcji mogą przenosić wysokie momenty obrotowe, ponieważ działające siły rozkładają się na wiele kół zębatych, w przeciwieństwie do konwencjonalnych przekładni. Wraz z nową serią, specjaliści ds. napędów dostają już czwartą generację dużych rozmiarów przekładni. Mogą one być kombinowane z kompaktowymi serwosilnikami serii EZ St?bera tworząc serworeduktory. Połączenie ich nie wymaga adaptera, co redukuje moment bezwładności całego napędu i przez to poprawia jego dynamikę. Za pomocą adapterów St?bera specjalista ds. napędów może też podłączyć praktycznie wszystkie serwosilniki dostępne na rynku, dlatego adaptery są dostępne z bardzo szeroką gamą sprzęgieł, a także ze zintegrowanym hamulcem w wariancie ServoStop. Dzięki bardzo dużej płycie silnika w wersji Large użytkownik może montować silniki o bardzo dużej konstrukcji.

Planetarne serwotmoroeduktory PHQEZ

Czwarta generacja przekładni PH Firmy Stober jest do 100 milimetrów krótsza niż poprzednia. Ma to pozytywny wpływ na sztywność i bezwładność masy. Nowe przekładnie wymagają również mniej miejsca do montażu, są lżejsze i oferują w niektórych przypadkach do 20% większy moment obrotowy.

Doskonała jakość kół zębatych oraz obudowy zwiększa moment przyspieszenia nawet o 11%, a także determinuje większą dokładność i precyzję ruchu. Przy produkcji zębników i kół planetarnych St?ber stosuje najnowocześniejsze materiały i procesy. To samo tyczy się dożywotniego smarowania syntetycznym olejem przekładniowym. To wszystko powoduje, że nowa generacja przekładni jest jeszcze bardziej trwała i wytrzymała, a serwis i naprawy stają się praktycznie niepotrzebne.

napędy zębatkowe

Zakres przełożeń od 12 do 600 sprawia, że nowe przekładnie PH są szczególnie elastyczne w doborze. Oprócz standardowej wersji PH, STOBER ma w swoim asortymencie również wersję Quattro (PHQ). Seria PHQ z systemem równie wysokiej jakości czterech kół planetarnych jest niezwykle precyzyjna i oferuje jeszcze większą sztywność skrętną. Użytkownik korzysta również na maksymalnym momecie obrotowym. Na życzenie, STÖBER łączy również czwartą generację przekładni z napędami zębatkowymi serii ZTR i ZTRS. Daje to użytkownikowi wysokowydajne serworeduktory, możliwe do stosowania w osiach posuwu obrabiarek. Ze względu na wysoką sprawność nowe przekładnie planetarne są idealne tam, gdzie duże znaczenie mają rozmiar, precyzja, oszczędność i wydajność.