Przekładnie planetarne PH Stober w rozmiarze XL

Dzięki czwartej generacji serii PH firma STOBER prezentuje niezwykle precyzyjne serwo przekładnie planetarne, które są największymi na rynku w swojej klasie wydajności. Oprócz wysokiej precyzji są one również energooszczędne. STOBER oferuje również wariant jako serwomotoreduktor.

Planetarne serwotmoroeduktory PHQEZ

Zdjęcie 1: Seria PHQEZ: Serwomotoreduktor, który w szczególności wyróżnia się innowacyjnym systemem 4-planetarnym.

Przekładnie planetarne to najwyższa klasa przekładni. STOBER Antriebstechnik GmbH + Co. KG jest jednym ze specjalistów w tej dziedzinie od prawie 40 lat. Komponenty te mają kompaktową konstrukcję i mogą przenosić wysokie momenty obrotowe, ponieważ siły są rozłożone na wiele przekładni, w przeciwieństwie do konwencjonalnych przekładni. Dzięki obecnym przekładniom planetarnym specjalista od napędów wprowadza teraz na rynek czwartą generację dużych rozmiarów. Można je łączyć z kompaktowymi synchronicznymi silnikami serwo serii EZ i montować bezpośrednio. Bez adaptera moment bezwładności masy jest niższy, a napęd jest bardziej dynamiczny. Dzięki adapterom silnikowym STOBER specjalista od napędów może podłączyć wszystkie odpowiednie silniki innych firm do serii przekładni. W tym celu adaptery są dostępne z różnymi sprzęgłami, a także ze zintegrowanym hamulcem w wariancie ServoStop. Dzięki bardzo dużej płycie silnika w wersji Large użytkownik może montować silniki o bardzo dużej konstrukcji. W razie potrzeby przekładnie PH są również dostępne ze stopniem kąta napędowego.

precyzyjne przekładnie planetarne PHV

Zdjęcie 2: Niezwykle kompaktowa przekładnia PHV w rozmiarze 9 z adapterem silnika. Umożliwia to podłączenie wszystkich odpowiednich silników innych firm. 

STOBER zaprojektował czwartą generację swoich przekładni PH tak, aby były do ​​100 milimetrów krótsze od poprzedniej wersji. Ma to pozytywny wpływ na sztywność i bezwładność masy. Nowe przekładnie wymagają również mniej miejsca do montażu, są lżejsze i w niektórych przypadkach oferują o około 20 procent większy moment obrotowy – a także o 50 procent większy moment obrotowy przechylania.

napędy zębatkowe

Zdjęcie 3: Czwarta generacja w połączeniu z napędami zębatkowymi serii ZTR i ZTRS: Wysokowydajne silniki przekładniowe, idealnie nadające się do stosowania w osiach posuwu obrabiarek.

Doskonała jakość obudowy i przekładni zwiększa moment obrotowy przyspieszenia nawet o jedenaście procent, a także zwiększa dokładność i precyzję biegu. Ponadto występuje bardzo wysoka sztywność przechylania. STOBER zwiększył parametry, takie jak gęstość mocy i sztywność skrętna, i poszerzył lub bardziej hojnie zwymiarował przekładnie planetarne dla niektórych przełożeń. W przekładniach planetarnych i zębatkach słonecznych zastosowano również najnowocześniejsze materiały i procesy hartowania, a także dożywotnie smarowanie syntetycznym olejem przekładniowym. Dzięki temu nowa seria przekładni jest niezwykle stabilna i wytrzymała, więc serwis i naprawy stają się praktycznie zbędne.

technika napędowa, serwonapędy, serwosilniki, stober, napędy i sterowanie

Zdjęcie 4: Asortyment STOBER obejmuje regulatory napędu, silniki przekładniowe, kable – dzięki czemu użytkownik otrzymuje wszystko z jednego źródła.

 

Dzięki zakresowi przełożeń od 12 do 600 nowe przekładnie PH są szczególnie elastyczne w użyciu. Oprócz standardowej wersji PH, STOBER ma w swojej ofercie również konstrukcję Quattro. Seria PHQ z czteroplanetarnym systemem jest również niezwykle precyzyjna dzięki wysokiej jakości przekładniom śrubowym i oferuje jeszcze większą sztywność skrętną. Użytkownik korzysta również z maksymalnego momentu obrotowego. Na życzenie STOBER łączy również czwartą generację z napędami zębatkowymi serii ZTR i ZTRS. Dzięki temu użytkownik otrzymuje wysokowydajne silniki przekładniowe, np. do stosowania w osiach posuwu obrabiarek. Ze względu na wysoką wydajność nowe przekładnie planetarne są poszukiwane wszędzie tam, gdzie rolę odgrywają rozmiar, precyzja, oszczędność i wydajność.