Napędy liniowe ELZ-NK mrozoodporne

bahr elz-nk, napęd liniowy zamrożony, prowadnica liniowa zamrożona

5 grup wielkości profilu od 60 do 100. Zewnętrzna, podwójna liniowa prowadnica rolkowa wózka z napędem paskowym HTD do zastosowań w przemyśle spożywczym, do głębokiego mrożenia. Max. siła posuwu 3,2 kN. Max. obciążenie wózka 360 kg. Max. prędkość liniowa ± 8 m/s, precyzja pozycjonowania ±0,1mm. Max. długość jednego profilu aluminiowego 6000 mm. Opcjonalnie wykonanie antykorozyjne i przeciwwybuchowe EL-ex.

NAPĘDY LINIOWE ELZ-NK BAHR ODPORNE NA MRÓZ

logo cad

 • Wysoce dynamiczna jednostka liniowa z napędem na pasku zębatym i zewnętrznymi prowadnicami rolkowymi.
 • Niezawodny i niewymagający częstej konserwacji system prowadzenia z solidną prowadnicą rolkową, odpowiedni do zastosowania w niskich temperaturach.
 • Może być używany bez ograniczeń w zakresie temperatur od -30°C do -10°C.
 • Pozycja montażu zależna od wymagań.
 • Maksymalna długość 6000 mm bez dodatkowych łączeń (jeden profil).
 • Montaż na wózku za pomocą rowków teowych.
 • Montaż całego napędu za pomocą rowków teowych lub otworów gwintowanych w bloku łożyskowym; gotowe zestawy montażowe.
 • Typ paska – HTD ze zbrojeniem stalowym, brak luzu przy zmianie kierunku
 • Powtarzalność: ± 0,1 mm.
 • Zastosowanie związane z głębokim mrożeniem w temperaturach od -10°C do -30°C bez ograniczeń (-45°C możliwe z ograniczeniami).
 • Oszczędność miejsca dzięki kompaktowej konstrukcji.
 • Opcjonalnie dostępne systemy pozycjonowania w wersji zabezpieczonej przed korozją (zalecane dla klimatu zmiennego).
 • Projekt systemu dostosowywany do indywidualnych wymagań.
 • Długie okresy między przeglądami i długa żywotność.

TECHNOLOGIA LINIOWA W DZIEDZINIE GŁĘBOKIEGO MROŻENIA

Wysoka niezawodność i minimalne przestoje maszyn są zawsze najbardziej pożądane, szczególnie w przypadku ich stosowania w  ekstremalnych warunkach. Na przykład procesy produkcyjne i logistyczne z temperaturami do -45°C, wymagające dynamicznych i precyzyjnych jednostek liniowych, które sprostają wszystkim stawianym przed nimi wyzwaniom.

TECHNOLOGIA LINIOWA ODPORNA NA ZIMNO

W obszarach produkcji żywności i jej logistyki, duża część produktów mrożonych jest przechowywana w temperaturach od -40°C do -20°C. Niezależnie od przetwarzanych produktów minimalna dopuszczalna temperatura w tym sektorze przemysłu wynosi -18°C. Wartość tę określają wytyczne HACCP, które stanowią ważne kryterium, które należy spełnić. Dlatego podczas opracowywania i projektowania odpowiedniej maszyny specjalnego przeznaczenia, inżynierowie i technicy stają przed specjalnymi wyzwaniami. Aby sprostać nawet najbardziej wysokim wymaganiom naszych klientów, wprowadziliśmy do oferty serię napędów NORDKAP. Dzięki konfigurowalnym osiom liniowym do stosowania w niskich temperaturach, zapewniamy wymaganą trwałość i jakość w specyficznych aplikacjach.

UTRZYMUJ CHŁÓD – DZIĘKI NIEZAWODNEJ OBSŁUDZE

Straty produkcyjne i długie przestoje maszyn mogą szybko doprowadzić do bardzo wysokich kosztów, zwłaszcza w przypadku zastosowań związanych z głębokim mrożeniem. Dlatego utrzymanie łańcuchów chłodniczych wymaga szczególnej efektywności i ekonomiczności w zakresie automatyzacji etapów przetwarzania. Obsługa narzędzi, komponentów i produktów musi być zawsze wykonywana w sposób niezawodny i precyzyjny. Żywotność aplikacji powinna być zmaksymalizowana, a prace konserwacyjne ograniczone do minimum. Nasz nowy napęd z paskiem zębatym ELZ-NK gwarantuje Twój sukces.

Katalogi

ELZ-NORDKAP_EN.pdf – karta katalogowa napędów liniowych ELZ-NK do głebokiego mrożenia w j.angielskim

ELZ_INSTRUCTION.pdf – Instrukcja montażu prowadnic liniowych ELZ z napędem paskowym w j.angielskim

ACCESSORIES_EN.pdf – Akcesoria napędów i prowadnic liniowych firmy Bahr w j.angielskim