Falowniki wektorowe INVEOR M Kostal

Falowniki wektorowe INVEOR M w klasie ochrony IP65

Przetwornice częstotliwości Inveor M firmy Kostal odporne na bryzgi wody i odporne na kurz. Przemienniki częstotliwości w klasie ochrony IP65. Sterowniki ruchu elektrycznych silników synchronicznych i asynchronicznych w zakresie mocy 0,25 – 22,0kW. Z możliwością montażu na ścianie lub bezpośrednio na silniku. Z adapterem na każdą puszkę silnika elektrycznego lub z uchwytem na ściane. Z mobilną aplikacją Bluetooth.

FALOWNIKI WEKTOROWE INVEOR M FIRMY KOSTAL

Wyobraź sobie zamontowany na silniku przemiennik częstotliwości sterujący sprężarką klimatyzacji autobusu miejskiego. Proste zadanie dla sterownika napędu. Ale teraz pomyśl, jak ten autobus pokonuje swoją trasę 24 godziny na dobę, przez cały rok. Włącznie z przyspieszaniem, hamowaniem i dziurami. Bardzo szybko zorientujesz się, że proste zadanie wymaga inteligentnego rozwiązania w solidnej i trwałej przetwornicy częstotliwości.

Przemienniki częstotliwości KOSTAL INVEOR M – inteligentne, solidne, trwałe

Przetwornice częstotliwości INVEOR M to sterownik ruchu silników, które dzięki swojej modułowej koncepcji można optymalnie dostosować do potrzeb naszych klientów. Są dostępne jako 3-fazowe i 1-fazowe przemienniki częstotliwości w pięciu rozmiarach od 0,25 kW do 22 KW, co czyni je bardzo wszechstronnymi. Solidna aluminiowa obudowa zapewnia elastyczność, dzięki czemu INVEOR M może z łatwością sprostać wymaganiom zastosowań mobilnych, takich jak urządzenia chłodzące lub hamulcowe.

Dzięki konstrukcji montowanej na silniku INVEOR M nie wymaga szafy sterowniczej ani kabli zasilających, co zmniejsza emisję EMC i koszty zakupu. Jednocześnie schludny i czysty wygląd zapewnia inteligentny przegląd. To samo dotyczy wszystkich obszarów zastosowań.

Falownik jedno-fazowy czy trój-fazowy?
Wybierz model o napięciu odpowiadającym Twoim potrzebom: 1-fazowy przemiennik częstotliwości na 230 V lub 3-fazowy przemiennik częstotliwości na 400 V.

Właściwości falowników wektorowych INVEOR M:

 • Solidna aluminiowa obudowa: unikaj kosztownych awarii, a dzięki solidnej konstrukcji kontroluj prędkości w sposób niezawodny i wymagający niewielkiej konserwacji – nawet w zastosowaniach mobilnych i ciężkich.
 • Niskie koszty utrzymania i trwałość: konstrukcja bez wentylatora do 7,5 kW oraz koncepcja inteligentnego łącza DC z kondensatorami foliowymi zmniejszają podatność na awarie i zapewniają długą żywotność.
 • Płytki drukowane do różnych zastosowań: wykorzystaj jego różnorodność i dostosuj INVEOR M do swoich potrzeb – z dodatkowymi funkcjami bezpieczeństwa i interfejsami magistrali polowej.
 • Płyty adaptacyjne do wszystkich typów silników: Innowacyjna koncepcja adaptacji z szeroką gamą płyt adaptacyjnych standardowych i specyficznych dla silnika umożliwia zastosowanie urządzenia z prawie każdym silnikiem dostępnym na rynku.
 • Aplikacja INVERTERapp: Uruchomienie – parametryzacja – monitorowanie, teraz możesz to wszystko łatwo i bezprzewodowo wykonać za pomocą połączenia Bluetooth z telefonu komórkowego lub tabletu.

Proces sterowania przemiennikiem częstotliwości INVEOR M

Przetwornica częstotliwości INVEOR M do montażu na silniku jest dostępna w pięciu rozmiarach obejmujących zakres mocy od 0,25 kW do 22 kW. Dlatego zapewnia odpowiednią moc dla każdego obszaru zastosowań – i zawsze z wystarczającą odpornością na przeciążenia.

Dzięki zorientowanemu na pole sterowaniu bez czujników INVEOR M osiąga również lepsze momenty rozruchowe i wyższą wydajność. Zwiększa to jakość sterowania prędkością silników elektrycznych, a tym samym zwiększa produktywność. I to przy niższych kosztach, ponieważ nie ma potrzeby stosowania wymagającej konserwacji informacji zwrotnej z enkodera.

Parametry użytkowe falowników INVEOR M

 • Przeciążenie 150%: W razie potrzeby użyj przeciążenia 150% przez maksymalnie 60 sekund i z łatwością pokonuj szczyty mocy.
 • Zakres ustawień prędkości obrotowej 1:20: Precyzyjne i dokładne sterowanie silnikami trójfazowymi – dzięki zoptymalizowanemu zakresowi ustawień prędkości obrotowej i bardzo dobrej jakości sterowania.
 • Sterowanie silnikami synchronicznymi i asynchronicznymi: weź odpowiedzialność za kontrolę prędkości wszystkich swoich silników asynchronicznych i synchronicznych – aż do klasy efektywności IE4.
 • Moc 0,25 kW – 22 kW: Wybierz przetwornicę częstotliwości o odpowiedniej dla siebie mocy spośród pięciu podzespołów – i płać tylko za to, czego naprawdę potrzebujesz.

Oczywiście INVEOR M zapewnia również łatwe uruchomienie dzięki automatycznej identyfikacji silnika (SelfCom) oraz specjalnym funkcjom dostosowanym do konkretnego zastosowania, takim jak wykrywanie blokad i ochrona przed suchobiegiem. Dzięki funkcji SelfCom silnik jest mierzony za naciśnięciem jednego przycisku i zapewnia wysoką jakość parametrów kontrolnych, eliminując potrzebę czasochłonnej kalibracji na stanowisku probierczym. Dzięki funkcji STO, która prowadzi do natychmiastowego i bezpiecznego wyłączenia stopni wyjściowych mocy po aktywacji, INVEOR M uzyskuje certyfikat Sil3 PLD.

Zintegrowany miękki sterownik PLC umożliwia dostęp do wszystkich wewnętrznych zmiennych procesowych i jednocześnie umożliwia realizację funkcji specyficznych dla klienta. Bezprzewodowe połączenie przez Bluetooth umożliwia wygodne uruchamianie, parametryzację i monitorowanie za pośrednictwem aplikacji.

Komunikacja z przemiennikiem częstotliwości INVEOR M

Przemienniki częstotliwości KOSTAL INVEOR M posiadają szeroki wybór interfejsów i opcji komunikacyjnych. Oznacza to, że możesz zintegrować go ze wszystkimi swoimi procesami i bez problemu kontynuować korzystanie z poprzedniego wewnętrznego systemu magistrali polowej.

Interfejsy komunikacje przemienników częstotliwości INVEOR M:

 • CANopen,
 • PROFIBUS,
 • PROFINET,
 • SERCOS III,
 • EtherCAT

Opcjonalnie można skorzystaćj z różnorodności naszych płytek drukowanych do różnych zastosowań. Oprócz standardowego Modbus RTU wyposaż przemiennik częstotliwości INVEOR M w interfejsy, które Ci odpowiadają.
Opcjonalnie Bluetooth. Sterowanie przetwornicą częstotliwości INVEOR M poprzez Bluetooth, jeśli chcesz. Do zainstalowania na stałe lub jako rozwiązanie wtykowe.

Sterownik napędu KOSTAL INVEOR M można dostosować do wszystkich preferencji eksploatacyjnych. Możliwe jest nawet sterowanie mobilne za pomocą aplikacji – dla maksymalnej elastyczności.

Zdecyduj sam, z jakich funkcji obsługowych chcesz skorzystać:

 • Potencjometr
 • Klawiatura foliowa
 • Interfejs człowiek-maszyna (MMI) w pokrywie lub z kablem
 • Panel dotykowy montowany na ścianie
 • Aplikacja KOSTAL INVERTER
 • Oprogramowanie komputerowe KOSTAL INVERTER

Adaptacja silnika przemiennika częstotliwości INVEOR M

Dzięki licznym płytom adapterowym przemiennik częstotliwości KOSTAL INVEOR M nadaje się do wszystkich popularnych typów silników. Czy to za pomocą standardowej płyty adaptera z indywidualnymi otworami, z adapterem pośrednim, czy też wstępnie skonfigurowanej dokładnie według Twoich potrzeb: dzięki koncepcji adaptacji silnika KOSTAL możesz cieszyć się korzyściami, jakie daje montowany na silniku przemiennik częstotliwości INVEOR M z każdym silnikiem elektrycznym.

 • Odkryj swobodę, jaką daje montowany na silniku przemiennik częstotliwości. Dzięki koncepcji adaptacji silnika firmy KOSTAL.
 • Bądź bezpieczny: Popraw ochronę pracowników i produkcji. Poprzez funkcję bezpieczeństwa zintegrowaną w płycie aplikacyjnej.
 • Postępuj zgodnie z wytycznymi: Spełniają wymagania Dyrektywy Ekoprojektowej. Dzięki inteligentnym kontrolerom napędów INVEOR M.
 • Lepsze wykorzystanie energii: Sterowanie silnikami do klasy sprawności IE4. Dla jeszcze lepszego wykorzystania energii w firmie.

Instrukcje

Datasheet_INVEOR-M_Kostal.pdf – Karta katalogowa falowników wektorowych Inveor M Kostal

Manual INVEOR M drives controllers.pdf – Instrukcja obsługi falowników wektorowych INVEOR M firmy Kostal w j.angielskim

Manual INVEOR M alpha drives controller.pdf – Instrukcja obsługi falowników wektorowych INVEOR M Alpha firmy Kostal w j.angielskim